• 6 TAKSİT İMKANI
  6 TAKSİT İMKANI

 • KAPIDA ÖDEME
  KAPIDA ÖDEME

 • HAVALE İNDİRİMİ
  HAVALE İNDİRİMİ

 • alan tarama cihazı
  SSL GÜVENLİK

Alışveriş sepetiniz boş!

Adrenalin ATC İnspector

Ürün Kodu: INSPECTOR
Stok Durumu: 1
Ürün Fiyatı: 4.000,00 ₺
KDV Dahil: 4.000,00 ₺
Havale İndirimi: 3.800,00 ₺
1 yorum 1 yorum  |   Yorum Yap
ATC INSPECTOR:
çok kolay kullanıma sahip derin kalıntı avcılığı için geliştirilmiş metal dedektörüdür.
Gelişmiş ;metal ayrım özelliği sayesinde derinde bulunan hedeflerin hiçbir işlem yapmadan metal iletkenlik değerini 0-98 rakamsal değerler arasında kullanıcısına bildirmektedir.

Her tip metale karşı yüksek algılama hassasiyetine sahip olan ATC INSPECTOR mineralli arazilerde ve tuzlu sularda sabit stabil kullanım imkânı vermektedir.
Güvenilir, basit ve anlaşılır kullanım özelliği sayesinde geniş arazilerde kolay ve etkili arama imkanı sağlar.
Çeşitli arama ve hedeflere göre farklı işlevlerde opsiyonel arama başlıkları için otomatik adaptasyon özelliği.
Değerli ve değersiz metal tanımlama. Likit Kristal Ekran ile kolay anlaşılır kullanım. Küçük istenmeyen değersiz metal objeleri ayırt etme özelliği.

ATC INSPECTOR zeminin ne kadar mineralize olduğuna bakmaksızın, bu yeni cihaz zorlu çevre koşullarında bile en iyi sonuçları sağlar.
Operatör hataları ya da yakındaki metal nesnelerden gelen aşırı yük sinyalleri gibi veya çevresel koşulların neden olduğu hatalar, anında fark edilebilir. 
Dedektör daha ufak arama başlıkları ile kullanılabilir, ancak derin arama işlevi esas olarak en az 6 cm x 6 cm ebadından daha büyük metal nesneler için geliştirilmiştir.
Bu nedenle en iyi sonuca ulaşmak için 1 m x 1 m ya da daha büyük çerçeveler kullanılmalıdır.

ATC INSPECTOR tarafından geliştirilen yeni yazılım öncelikle kullanım kolaylığı sunar, son derece hassas çalışır.
ATC INSPECTOR yalnız birkaç kontrol düğmesi ile yeni başlayanlar, mühendisler, jeologlar, arkeologlar, bilim insanları ve daha pek çokları için araştırma işlemini zevkli hale getirir.
Kullanıcılar çoğunlukla dökülen atıklar, göktaşları, patlamamış mühimmat ya da kayıp uçakları araştırırlar. Gereksiz işlevler ile operatörün aklı karışmaz.
Ayrıca hedef sınıflandırma özelliği, zemindeki muhtemel metal türü ile ilgili ilave bilgiler vermek için belirli bir yoğunluk ile her bir sinyalin anaforlu akım gecikmesini görüntüler.

Dedektör çalışma sistemi: Üretilen şiddetli manyetik titreşimler  arama başlığı vasıtası ile yayılır. Manyetik titreşimler, iletken maddelerde, girdap akımları oluşturur.
Oluşan girdap akımları, metal objede korunacak ve başlık tarafından yayılan manyetik titreşim sona erdiğinde kaybolacaktır. 
Geciken tespit aşaması aynı tespit başlığı vasıtası ile (artık alıcı olarak görev yapmaktadır) gerçekleştiğinden dolayı bu girdap akımlarını tespit etmek mümkün alacaktır.
Bu küçük gerilim değişikliklerini tespit etmek ve bu özel sinyalleri parazitlerden ayırabilmek için oldukça karmaşık elektronik devreler gereklidir.
Bu sinyalin ses aşamasına sahip olabilmesi için osilatör  ile güçlendirilmesi gerekir, yani başlığının tespit alanı yakınında metal belirdiğinde kulaklık veya dahili hoparlör vasıtası ile sinyal gönderir.

Birincil toprak titreşimleri vasıtası ile metal nesnede üretilen girdap akımları metal nesnenin iletkenliğine bağlı olarak farklı zamanlarda kaybolacaklardır.
Bu nedenle sınıflandırma devresi, birim süre zarfında alınan girdap akımları okumalarında gözle görülür gecikmeler vermektedir.
Ek olarak, küçük başlık ile metal veya metal olmayan her türlü maden için tespit mümkündür.
Bu, maddenin muhtemel türü hakkında daha fazla bilgi verir, üstelik yayılan ses sayesinde gömülü metal objenin yerini ve büyüklüğünü tespit etmeyi kolaylaştırır.
ATC INSPECTOR değerl metal barı.  Değerli metal tespit edildiğinde sönümlenme süresi değersiz metale göre saha kısa olacaktır. Değerli metal tespit edildiğinde üstte bulunan bar daha fazla uzama yapacaktır.


ATC INSPECTOR değersiz metal barı. Değersiz metal tespit edildiğinde sönümlenme süresi değerli metale daha uzun olacaktır. Değersiz metal tespit edildiğinde altta bulunan bar daha fazla uzama yapacaktır.


ATC INSPECTOR gelişmiş metal ayrım özelliğne sahiptir. Başarılı iletkenlik ölçümü sayesinde tespit edilen metal hedefler birbirinden rahatlıkla ayırt edilebilir.  İletkenlik 00 - 98 rakamsal değerler arasında sınıflandırlmıştır.


ATC INSPECTOR ( threshold ) eşik sesi. Zemin sesi olarak adlandırılır.  Dedektörün stabilitesi kararlılığı toprak etkisinin istenilen seviyede tutulup maksimum algılama performansı elde etmek için kullanılır.  


ATC INSPECTOR sinyal seviyesii Dedektör ile her hangi bir iletken maden tepit edildiğinde LCD ekranıda bulunan sinyal barı yükselerek hareket edecektir. Metal algılama şiddetine göre ses ile birlikte sinyal barında eş zamanlı hareket meydana gelecekir. Sinyal ve ses seviyesinin en üst noktası algılamanın en güçlü apıldığı andır. Bu sayede kullanıcı metalin merkez noktası büyüklüğü ve derinliği hakkılnda fikir sahibi olur.
Metal Değerleri

00 - 40: Bakır,Pirinç,Bronz
40 - 50: Gümüş,Alininyum,Kurşun
50 - 70: Demir,Çelik

65 - 88: Büyük Demir,Büyük Çelik,Küflü Teneke
89 - 98: Altın,Platin,Parlak Metal

TEKNİK ÖZELLİKLER
Azami Derinlik
38 cm Başlık - 3 Metre
1 x 1m Başlık- 4 Metre
Çalışma Frekansı300 Hz
Sinyal Genişliği 400 Ms
Akü 12 Volt 4.5 Amper
Şarj Adaptörü 12 Volt DC Otomatik Şarj Adaptörü
Araç Şarjı 12 Volt Çakmaklık Şarj Adaptörü
Şarj Ömrü 7 Saat
Kulaklık Uyumluluk ¼ "Jack Stereo
Başlık Türü 38 cm ;- 100cm x 100 cm çerçeve
Çalışma Isısı-20°C 55°C
Stereo Kulaklık
Taşıma Çantası
Türkçe Kullanım Kılavuzu

Yorum Yap

Adınız:Yorumunuz:

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: