• 6 TAKSİT İMKANI
  6 TAKSİT İMKANI

 • KAPIDA ÖDEME
  KAPIDA ÖDEME

 • HAVALE İNDİRİMİ
  HAVALE İNDİRİMİ

 • alan tarama cihazı
  SSL GÜVENLİK

Alışveriş sepetiniz boş!

Adrenalin Rezistivite Cihazı

Ürün Kodu: Resistivity Meter
Stok Durumu: 1
Ürün Fiyatı: 1.060,00 €
KDV Dahil: 16.429,01 ₺
Havale İndirimi %5: 15.607,00 ₺
1 yorum 1 yorum  |   Yorum Yap

ADRENALİN REZİSTİVİTE CİHAZI

 
  
Adrenalin Rezistivite Cihazı, jeofizik mühendislerinin ve arkeologların kullandığı jeofizik cihazı dır. Profesyonel hazine ve define avcıları için üretilmiştir. Adrenalin analog rezistivite cihazı ile standart paket içeriğinde teslim edilen 15 m ölçüm kablosu ile 500 m2 alan 15 m derinliğe kadar taranabilir.

Adrenalin rezistivite cihazı algılama derinliği ve tarama alanı ölçüm kablosu uzatılarak arttırılabilir. 30 metre ölçüm kablosu ile büyük hedefler 1000 m2 alanı, 30 metre derinliğe kadar taranabilir.

Adrenalin rezistivite jeofizik cihazı nın en büyük avantajı kullanımı'nın çok basit olması ve doğru kullanabilmek için özel bir eğitim gerekmemesidir. Tek bir operatör tarafından rahatlıkla kullanılabilir ve hatasız doğru ölçümler yapılabilir. Sinyaller, toprağa kare formunda 6 yönde 4 elektrot vasıtasıyla alınır.

Uzun yıllar toprak altında kalmış hazine, define, gömü, metal, boşluk, tünel, ve suyun, tespit edilebilmesi için üretilmiş bilimsel jeofizik rezistivite ölçüm cihazıdır. Cihazın çalışma prensibi, toprağa verilen yüksek ( 160 volt ) elektrik akımı sayesinde, kare şeklinde saplanan elektrotlar arası oluşan zemin direncinin ölçülmesidir. Zeminin direncini su, metal, boşluk, maden, yapı kalıntısı gibi faktörler değiştirir ve bu direnç farklılıkları rezistivite görüntüleme cihazı ile tespit edilir.

Rezistivite Cihazı
LCD göstergesinde boşluk, su, demir ve kıymetli madenler büyük hacimli kayalar ve minerallerin öz direnç değerleri gösterilir. Bir metal rezistivite cihazı hedefin sağlıklı tespit edilebilmesi için 20 yıl toprak altında bulunması gerekmektedir. Resistivity meter cihazını,  madenciler, arkeologlar, defineciler, Antropologlar tarafında güvenle kallanılabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Tarama Alanı ( 500 m2 )
15 Metre derinlik
Hassas Dijital ekran
4 Zemin Elektrotu
4 x 15 m Ölçüm kablosu
12 V 4.5 Ah batarya
220 V otomatik şarj cihazı
2 Yıl garanti
Türkçe kullanım kılavuzu
 
 
Altın ölçüm Direnç DeğeriBoşluk ölçüm Değer

Yorum Yap

Adınız:Yorumunuz:

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: