En iyi Dedektör Hangisi ?

heading_title

Dedektörler çok çeşitli amaçlara hizmet ettiğinden dolayı güzel dedektör diye bir kavram yoktur. Dedektörler, ihtiyaca göre biçimlenir. Ve buna göre seçilir. Örneğin askeri amaçlarla kullanılmak üzere üretilmiş bir dedektörle altın aramaya çıkamazsınız. Bir dedektör alırken öncelikle kullanılacak alan göz önünde bulundurulmalıdır.

Bir define dedektörü oldukça büyük ve derin hedefleri bulmak için üretilmiştir. Hatta bazı define dedektörlerinde boşluk tespit ve cins belli etme özellikleri bulunur. Define dedektörleri Dedektör piyasasındaki üst segment kategorisindedirler. ve oldukça hassas işini bilen cihazlardır. Oysa bir altın dedektörü sadece yer altındaki paraları, küçük metal objeleri bulmakla yetinir. define dedektörleri kadar derin hedeflere ulaşamazlar.


Bir başka bakış ile tek para dedektörleri küçük ve orta çaptaki derinliklerde iyi kullanıldığında! güzel sonuçlar verebilmektedir. Define dedektörlerini daha yavaş ve kararlılıkla toprağı sindire sindire taranmalıdır. Çünkü toprak altına gönderdikleri sinyaller çok uzağa gidiyor. Giden sinyaller tekrar 1 metale vurup geri döndüğünde dedektör sonuç olarak o geri gelen sinyalin değerli veya değersiz bir hedef olarak böyle tespit eder.


Kısacası en güzel dedektör hangisi diye bir soru yöneltirseniz. kişi dedektörü ne kadar güzel detaylı kullanabilirse o kadar iyi sonuç alır. Eğer dedektör söz konusu olur o kullanıcı için o kadar iyi bir dedektör olur.

WhatsApp Sipariş