• 6 TAKSİT İMKANI
  6 TAKSİT İMKANI

 • KAPIDA ÖDEME
  KAPIDA ÖDEME

 • HAVALE İNDİRİMİ
  HAVALE İNDİRİMİ

 • alan tarama cihazı
  SSL GÜVENLİK

Alışveriş sepetiniz boş!

Sıkca Sorulan Sorular

 • Dedektör kullanmak yasak mı?

  Türkiye’de dedektör satın almak, bulundurmak ya da kullanmak serbesttir. Aktif Dedektör’den satın almış olduğunuz, Tüm Cihazlarımız, faturalıdır ve garantilidir. Kullanmak için ruhsat alınması gerekmez. Ancak izinsiz kazı yapmak yasaktır. Çünkü Türkiye’de denizlerin, evinizin ya da bahçenizin altı bile devletin malıdır. Kazı yapmak için önceden ruhsat almak gerekir. Ayrıca sit alanları ve askeri bölgelerde tespit yapılamaz.

 • Dedektör Kiralama

  Dedektör piyasasında dedektör kiralama konusunda bir takım eksiklikler olsa da kişilerce yapılmakta olan bir yöntemdir. Genellikle dükkanlar tarafından garanti yahut teminat gösterilemeden yapılan bu işlev çoğunlukla fiyasko ile sonuçlanmaktadır. Bir dedektörü tam anlamıyla kullanabilmek ona alışabilmek için uzun zamanlar harcanmalıdır. Bu yüzden pek dedektör kiralama tasvif edilmeyen yöntemler arasına alınmıştır.

  Bu tür bir cihaz da herhangi bir tamir görüp görmediğini işini bilen insanlar tarafından kullanılıp kullanılmadığını bilemezsiniz. Hatta düzgün çalışıp çalışmadığınıda. Kira süresi kısa olmakla beraber kira bedeli yüksektir. Bu kısacık süre içerisinde kişinin cihazı düzgün kullanıp kullanamayacağı yahut araştırmayı ne kadar sağlıklı yapacağı tamamen muallaktır. Bununla beraber birkaç dedektör kiralama ürceti ile yeni bir cihaz satın almak mümkündür.

  Dedektör gibi hassas bir cihazın bir o kadar zor koşullarda kullanılıyor olması, ve farklı ellere kiralanmış olması o cihazın güvenebilirliğini de büyük oranda düşürmektedir. Oysa çoğu üretici firma müşterilerine sattıkları cihazı nasıl kullanacakları hakkında bilgiler sunar. Dolayısıyla bir çok bilir kişi tarafından tavsiye edilmeyen dedektör kiralama işlemi bundan ibarettir. Müşterilerimize tavsiyemiz arama amaçlarına uygun olan yeni bir dedektör satın alıp kullanım konusunda tecrübe edinmeleri ve bilinçli arama yapmalarıdır. Zaman ve umut kaybetmek para kaybından daha önemlidir.

 • Dedektörlerin derinlik ve ayrımı

  Dedektörlerin derinliği ve ayrım ilişkisi arabalarda ki tork ve beygir gücü ilişkisine benzer. dedektörlerin derinliği tabiki çok önemlidir. Fakat derinlik kadar ayrımda önemlidir. Örneğin mineralin yüksek olduğu bir toprakta, mineralle metalin ayrımını iyi yapamayan bir dedektörde, derinliğin pek işinize yarayacağı söylenemez. Çünkü her minerale metal diye ötebileceğinden derin kazılar yapmak zorunda kalabiliriniz. Fakat elinize hiçbir şey geçmez! bu yüzden zaman kaybı, para kaybı, sizin yapmış olduğunuz işten soğuması ve bıkmasına sebep olacaktır.

  Bu durumda cihazı alırken, satıcı firmanıza kendi durumunuzu ve arama yapacağınız toprak yapısını ve arama yapacağınız yöntemi ( tek para - define vs ) mutlaka anlatın ve daha derin bir cihaz alıp yanlış sonuçlara ulaşmaktansa, Daha elverişli bir cihaz alıp en azından karşı karşıya bulunduğunuz koşulların üstesinde gelmek için doğru cihaz tercih ederek gelebilirsiniz.
  Dedektör kullanıcılarının en çok sorduğu soru olmakla beraber, cevap vermesi en güç olan soru derinlik bilgisidir gerçekten. Dedektörlerde derinlik pek çok koşula bağlıdır. Arazideki toprak yapısı, kullanılan dedektör başlığı, toprak altındaki hedefin ebatı, yaşı, yer altındaki duruş şekli en önemli derinlik şartlarıdır. Dedektör sahibinin tecrübesi ve dedektörü doğru kullanımı derinliği etkileyen en büyük faktörlerdendir. Bir tek altın para ile bir küp altın para derinlikleri farklı olacaktır. Örneğin 1 tek altın parayı 30-40 cm de algılayacak. bir küp altın parayı ise 2,5 - 3 metrelerde algılyacaktır. Yüz senelik bir altın ile bin senelik bir altın farklı derinliklerden algılanabilecektir. Yeni gömülmüş 1 küp altına göre, uzun süre toprak altında gömülü olan bir küp altını, dedektör çok çok derinden algılayacaktır. Dedektörlerin derinliği üretimde kullanılan teknolojiye göre Değişir. Daha ileri teknoloji ve daha fazla araştırma-geliştirme faaliyetleri ile üretilen dedektörler daha derine inebildikleri gibi daha pahalıdırlar.
  Bu nedenle herkes için derinlik anlayışı değişir. Ancak PULSE dedektörler üstün ve sadece kendilerinde bulunan teknolojileri sayesinde, diğer tüm dedektörlerden 2-3 kat daha derine ulaşacaklarına emin olabilirsiniz.

 • Dedektör alırken

  Tabiki her alınacak cihazdan önce biraz bilgi edinmek kişiye göre en doğrusunun seçilmesi konusunda yardımcı olur. Bu yüzden önce biraz fikir sahibi olmak gerekir. Öncelikle beklentileri belirlemek hangi amaçla kullanacağımızı kesinleştirmek gerekir. Firmaların sunduğu seçenekleri çok detaylı inceleyerek en doğru sonuca ulaşacağız.

  Dedektör çalışma biçimlerini ve özelliklerini
  anlamadan bu işe soyunan, bir yığın mağaza diğer dedektör üreticilerinin mallarını kötülemekte ve kendi dedektörlerinin daha iyi olduğunu savunmaktalar. Bu yüzden ürünleri forumlarda araştırıp fikir sahibi olmak gerekirse, yerinde gidip görmek test etmek daha akılcı olacaktır. Her zaman en iyisini kullanmak hakkımız olduğu gibi, kullanıcı bu hakkı araştırıp yanıltıcı bilgilere kanmayarak dürüst satıcıya ulaşabileceği gerçeğidir.

  İnternet aleminde böyle yanıltıcı ve asılsız kötülemelere ne yazık ki yalnızca ülkemizde bu kadar çok rastlanmaktadır. Oysa ki gelişmiş ülkelerde insanların doğru fikir sahibi olmaları için kendi ürünlerinin kötü özelliklerini bile açık yüreklilikle yayınlayan doğru üreticiler vardır.

  Özetle karar vermeniz gerekenler, dedektörü alırken nelere, nerede ve hangi amaçla kullanacağınız en önemli faktördür. Ayrıca alacağınız ürünün ait olduğu firmadaki personel satış öncesi ve satış sonrasında sizinle ne kadar ilgileniyorsa üründe bununla doğru orantılı olarak kalite standartlarını yakalamış olacaktır. Ayrıca her ne kadar kişilerin övdüğü bir dedektör çok iyi işler başarıyor gibi gösterilsede, yine kararı verecek olan siz olduğunuzdan tüm etkenleri göz önünde bulundurup en iyisinin yine sizin gözünüzdeki olduğunu unutmayın.
  Bir dedektör her ne kadar çok özelliğe sahip olsada sizin kullanım kapasitenizin üzerinde ki bir dedektör, kullanırken sizi zorlayabilir. Dedektörün özelliklerini tamamıyla kullanılması alışması ve tecrübe sahibi olması uzun süreleri bulacaktır.

 • Dedektör kullanımı

  Dedektör kullanımında bilir kişi ile eğitim esastır. Bir dedektör kullanımına başlamadan önce muhakkak satıcınızdan söz konusu satın aldığınız dedektörü size öğretmesini talep ediniz. Dedektörler marka ve modele göre değişiklik göstermekte, kullanım koşulları da buna bağlı olarak değişmektedir. Bu yüzden dedektörü kullanmadan önce bilir kişi ile denemeler pratikler yapılmalıdır. Öyleki karışık bir yapıya sahip olan dedektörlerin öğrenilmesi aylar almaktadır. Özellikle Derin DEFİNE Dedektörler hassas aletler olduğundan dolayı yavaş hareketlerle ince ince taranan toprak ile dedektör arasında ki başlık mesafesi maximum 10 cm kadar olmalıdır.

  Satın aldığınız dedektörün kendi dilinizde olması size kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Kendi dilinizde olmayan dedektörler için firmanıza Türkçe dil paketi yada türkçe kullanım kılavuzu talebinde bulunabilirsiniz.


  Kullanım kılavuzunu üşenmeden okuyun öyle ki bilmediğiniz çok şey öğreneceksiniz. dedektörler bilgisayarlar gibi kolay anlaşılır cihazlar değildirler. Bir bilgisayarı aldığınızda kullanım klavuzunu okumaya çokta yeltenmeyebilirsiniz. Bu size çok fazla bilgi kaybı yahut zaman kaybı yaşatmaz fakat dedektörlerde durum böyle değildir! bir dedektörün kullanım klavuzunu okumamış kişi ayaklarının hemen altında olan altını fark edemediği görülmüştür.

  AKTİF DEDEKTÖR OLARAK BİZİM DÜŞÜNCEMİZE GÖRE, AYRINTILI PRATİK KULLANIM EĞİTİMİ VERİLMEDEN, SATILMIŞ OLAN CİHAZLARIN MÜŞTERİ İÇİN BİR KAZMA VEYA BİR KÜREKTEN HİÇ BİR FARKI YOKTUR!!!

 • En iyi dedektör hangisi

  Dedektörler çok çeşitli amaçlara hizmet ettiğinden dolayı güzel dedektör diye bir kavram yoktur. Dedektörler, ihtiyaca göre biçimlenir. Ve buna göre seçilir. Örneğin askeri amaçlarla kullanılmak üzere üretilmiş bir dedektörle altın aramaya çıkamazsınız. Bir dedektör alırken öncelikle kullanılacak alan göz önünde bulundurulmalıdır.
  Bir define dedektörü oldukça büyük ve derin hedefleri bulmak için üretilmiştir. Hatta bazı define dedektörlerinde boşluk tespit ve cins belli etme özellikleri bulunur. Define dedektörleri Dedektör piyasasındaki üst segment kategorisindedirler. ve oldukça hassas işini bilen cihazlardır. Oysa bir altın dedektörü sadece yer altındaki paraları, küçük metal objeleri bulmakla yetinir. define dedektörleri kadar derin hedeflere ulaşamazlar.

  Bir başka bakış ile tek para dedektörleri küçük ve orta çaptaki derinliklerde iyi kullanıldığında! güzel sonuçlar verebilmektedir. Define dedektörlerini daha yavaş ve kararlılıkla toprağı sindire sindire taranmalıdır. Çünkü toprak altına gönderdikleri sinyaller çok uzağa gidiyor. Giden sinyaller tekrar 1 metale vurup geri döndüğünde dedektör sonuç olarak o geri gelen sinyalin değerli veya değersiz bir hedef olarak böyle tespit eder.

  Kısacası en güzel dedektör hangisi diye bir soru yöneltirseniz. kişi dedektörü ne kadar güzel detaylı kullanabilirse o kadar iyi sonuç alır. Eğer dedektör söz konusu olur o kullanıcı için o kadar iyi bir dedektör olur.

 • Resmi kazı ruhsatı

  Define aramak isteyenler, define arayacakları yerin bağlı olduğu mülki amire Define Arama Yönetmeliği’nin (http://teftis.kulturturizm.gov.tr/TR,14428/define-arama-yonetmeligi.html) 7. maddesinde yer alan belgelerle birlikte bir dilekçe ile müracaat ederler. Dilekçede arama maksadı açıkça belirtilir ve define aranacak yerin il, ilçe, bucak, köy, mahalle, sokak ve ev numarası bildirilir. Ayrıca bu yerin ekili, dikili, meskûn, gayrimeskûn, tapulu ve tapusuz olup olmadığı ve kime ait olduğu açıklanır.

 • Dedektör garantisi

  Dedektör alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de dedektörün garantisinin olup olmadığıdır. Her elektronik cihazda olduğu gibi dedektörlerde de bir takım arızalar meydana gelebilir. Aktif Dedektör satmış olduğu tüm Cihazlar 2 yıllık servis ve yedek parça garantisi vermektedir. Özellikle 2. el dedektör almayı düşünenlerin gözardı etmemesi gereken bir husustur. Aktif Dedektör, 2. EL sattığı tüm dedektörleri daha önce test ederek tüm kontrolleri yapılmasına rağmen, müşteriye ürünü teslim ederkende tekrar deneyerek tüm testlerini yapıp cihazda herhangi bir aksaklık olup, olmadığının müşteri ile birlikte deneyerek teslim eder. Müşteri memnuniyeti esas almış bir firma olarak bizden 2. el satın alınacak her ürünü gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

 • Alan tarama cihazları nedir?

  Uzun yıllardan Beri insanoğlu,ağaç dallarıyla tarama yapıp su bulmayı keşfetmiştir. Temelde insanoğlunda var olan statik enerjiyle , Düşünce Yöntemiyle kütlelerin yaymış oldukları enerjiler arasında anlaşılır bir mantık kullanmışlardır.
  Ancak Unutulmamalı ki Tamamen Düşünceye ve Statik Enerjiye Dayalı Tek kişi kullandığı Radyestezi Çubuğu, Veya Sarkaç Pandül yada 2 kişi karşılıklı kullandıkları 4 Çubuk Yöntemleri Tesadüfi Olarak Doğru Tespitler yapabildiği, Gibi Çok Büyük Yanılmalara, Zaman kaybı ve para kaybına da Sebep olabilmekteler.

  Teorik olarak yer altında bulunan her metalin bir enerjisi oluşmaktadır. Biriken enerji yerin altından 45 derecelik açılar ile bulunduğu yerden her yöne doğru yayılmaktadır. Ayrıca bu sinyaller yeryüzüne vardıkları anda 90 derecelik dik açıya kavuşmakta ve takriben 100-160 cm daha yükselmektedirler.

  GERÇEK ALAN TARAMALAR HAKKINDA BİLGİ:


  Gerçek Alan Tarama Cihazları, İnsanların Beyin Gücü Düşüncesi, insan vucudunda bulunan Statik Enerjiden, Hiçbir Etkisi alakası Olmamasıdır. Tamamen Elektronik Cihazlar ve Bilimsel olmasıdır...
  1 - Frequency generator ve Signal transmitter ( Sinyal Gönderen verici )özel sinyallerini toprağın altına ve toprağın üst bölgesine gönderme işlemini gerçekleştirir. Aranacak boşluk veya metal cinsine isteğe bağlı olarak seçilip arama yapılır. metal eliminasyon işlemi bu sistem aktif olduğunda gerçekleştirilir.

  2 - Signal Finder (sinyal alıcı ) algılayıcı ünite, signal generetor ve signal transmitter üniteleri kullanılmadan, bağımsız olarak çalışabilir. Boşluk ve Çeşitli metal tespitlerini yapar .

  Frequency generator ve Signal transmitter ( Sinyal Gönderen verici ) Yerden Etrafına Sinüs damarlarına Ayarladığınız Frekans Karşılığını Bulur. Toprak Altında Bir Hat Oluşturur. .
  Signal Finder (sinyal Bulucu) algılayıcı ünite ise Kullanıcı Tarafında toprak altında oluşturulmuş Hatın bulunmasında kullanılır böylece Tam hedefe varılır.
  SADECE Alıcı Sistemlerle Donatılmış Tek Kişi Kullandığı, çeşitli Alıcı Antenler aracılığıyla Hedef Noktasına varılır. Her Metalin Mutlak Fizikseksel bir Enerji Değeri Vardır. Gerçek Alan Tarama Dedektörlerinde veya Cihazlarında, en Değerli Metal Olan ALTIN’nın Frekans Değerinin Üzerine Ayarladığınızda, Cihaz Sadece O frekansın karşılığını Bulur. Böylece ALTIN, Gümüş, Bakır Çeşitli Metal Grupları ve Boşlukları Tespit eder. Dedektörlere göre Büyük arazilerde hedef noktaya varmada veya yön göstermede oldukça pratik ve çok hızlı sonuç veren cihazlardır.

  Not: Alan Tarama yanında, Mutlaka bir Dedektör veya EM Görüntüleme Cihazı ile Doğrulamayı Yapmak Kullanıcıların Lehine olacaktır.
  Size Yaramayacak Madensel Yapıtları, Soyulmuş Hedefleri Ancak Böyle Fark Edebileceksiniz.
  Bizden Alcağınız Alan Tarama Cihazları Test Ederek Satın Alabilirsiniz. Piyasada Adı Alan tarama Diye Sattıkları, YALAN TARAMA CİHAZLARINI satmıyoruz.