Yeraltı Görüntüleme Nedir ve Nasıl Çalışır?

heading_title

Yeraltı görüntüleme bir ürünün ismi değildir. Toprak altında maden, yapı, boşluk ve farklı tespit araştırmalarında kullanılan elektronik ürünlere verilen genel bir isimdir. Farklı çalışma sistemlerine sahip yeraltı görüntüleme modelleri mevcuttur.

Yeraltı görüntüleme cihazı ile şüphelenilen bölgeye geldiğinizde öncelikle orada ölçüm alırken sizi etkileyecek birşey var mı yok mu bunu kontrol etmelisiniz. Ölçüm alınacak alanda yüzeyde bir metal, yerde atık metaller olabilir. Etrafınızda duvar varsa içerisinde çelik olmadığından emin olmalısınız.

Ölçüm alınacak yerin etrafını kontrol ettikten sonra ölçüm alınacak yeri kontrol etmelisiniz. Şüphelenilen yer daha önce kazılmış mı yoksa olduğu gibi duruyor mu. Kazılmış ve yeni kapatılmış yerlerde ölçüm almamalısınız.

Ölçüm alınacak yerde çok fazla engel varsa ölçümü bir kaç parçaya bölmeniz daha iyi olacaktır. Ölçüm boyunca sensörü sabit bir yükseklikte tutmanız daha doğru ölçüm yapmanızı sağlayacaktır. Yukarı, aşağı oynamasını sağlayacak engebeli yerlerde aynı yükseklikteki yerleri ayrı ayrı ölçmek sizin için daha iyi olacaktır.

Ölçüm yönünüzü kuzey > güney veya güney > kuzey olarak belirlemelisiniz.

Ölçüme başlamadan önce ölçüm alanını ölçmeli ve ardından cihaz üzerinde gerekli ölçüm bilgilerini girmelisiniz. Cihaz üzerindeki ayarlamaları tamamladıktan sonra cihaz ile program arasındaki bluetooth bağlantısını gerçekleştirmeli ve ölçüme başlamalısınız.

Ölçüm tamamlandıktan sonra analiz edebilirsiniz.

Şüphelenilen alanın tam üzerinde ölçüm almamalısınız. Aldığınız ölçümde şüphelenilen bölge ortada olacak şekilde 4 bir köşeden boşluk bırakmalısınız.

WhatsApp Sipariş